Poznejte nádhernou krajinu Argentiny ze severu na jih a zažijte neopakovatelnou atmosféru města Buenos Aires, kterému se přezdívá Paříž Jižní Ameriky. Ochutnejte vynikající vína ve vinařství v Mendoze nebo vyzkoušejte rafting a nechte se unést dechberoucí krásou argentinské Patagonie. Zažijte nocovnání na patagonské chatě nebo plavbu z nejjižnějšího města planety – Ushuaia okolo mysu Horn, prohlédněte si velryby a tučňáky z poloostrova Valdes a projděte se okolo ledovce z El Calafate na na horu Fitz Roy, obdivujte nejkrásnější ledovec světa Perito Moreno, zahrajte si golf v jezerní oblasti, vstřebejte bouřlivou krásu vodopádů Iguazu nebo se vydejte na procházku kolem Salty, kde jsou úchvatné scenerie sedmibarevných hor. Doporučujeme kombinaci Argentiny s Chile či Brazílií. 


Cestování po Argentině

V Argentině je tolik fantastických věcí. Je to celý svět v jedné zemi. Srdcová záležitost. Buenos Aires, přezdívané Paříž jižní Ameriky. Musíte navštívit trh v San Telmo. Rozlehlý venkovní trh, založený v roce 1897, nyní pokrývá 9 městských bloků a je to pohled. Pampa, nádherné hory blízko města Salta, město Bariloche, které je vstupní branou do Patagonie, které leží u jezera Nahuel Huapi, kde projedete katamaránem 3 jezera přes chilskou hranici a končíte v Puerto Varas. Bez ohledu na to, kterou část v Argentině navštívíte, nikdy si nenechte ujít příležitost ochutnat steak nebo víno Malbec.

Argentina - Los glacieres - ledovec

1. Úžasná Patagonie

El Calafate je základnou pro návštěvu mnoha nejslavnějších argentinských ledovců, které se nacházejí v jednom z nejpůsobivějších argentinských národních parků – Parque Nacional Los Glaciares. Nejznámějším ledovcem v Argentině je ledovec Perito Moreno. Je možné se dostat až k ledovci a projít se po něm a vidět telení ledu do Argentinského jezera. Dobrodružný cestovatel se může vydat na samotný ledovec nebo na kajak před ním. Dalším nejznámějším ledovcem je ledovec Upsala. Plavba poskytuje skvělý panoramatický pohled. Z El Chantén se můžete projít na horu Fitz Roy. Pokračujte přes nejkrásnější národní park světa Torres del Paine v Chile do nejjižnějšího města světa Ushuaia, které leží v Ohňové zemi (Tierra de Fuego) na konci světa. Můžete obeplout mys Horn a pozorovat tučňáky.

2. Ochutnávka vín v Mendoze nebo Cafayete

Pro milovníky vína je návštěva vinařského hlavního města Jižní Ameriky Mendoza nutností. Odpočiňte si v tomto bezstarostném městě, kochejte se nádherným výhledem na Andy a samozřejmě si užijte sklenku slavného Malbecu. Nachází se ve východní Argentině, Mendoza je poseta vinicemi velkými i malými, které se specializují na odrůdy vína jako Malbec, Syrah a Cabernet. Na severu, poblíž Salty, se nachází ospalá vinařská oblast zvaná Cafayate. Je domovem více bílých odrůd než Mendoza, se specializací na Torrontes kvůli vysoké nadmořské výšce. Cafayate je také fantastickým regionem pro chuť vína! Pro milovníky dobrodružství a sportu nabízíme rafting.

Argentina Buenos Aires

3. Prozkoumejte Buenos Aires

Svůdné hlavní město Argentiny Buenos Aires kombinuje architekturu ovlivněnou Evropou, bohatou historii a živou latinskoamerickou kulturu. Buenos Aires, běžně označovaný jako „Paříž“ v Jižní Americe, je celoročně oblíbenou destinací a perfektní destinací, kde můžete zažít nejen to nejlepší z Argentiny, ale i Jižní Ameriky. Užijte si dny strávené procházkami pod italskými a francouzskými paláci inspirovanými, dopřejte si lahodnou kuchyni a samozřejmě tancujte tango, známý místní tanec.

4. Vysokohorská Salta

Vezmeme vás na sever Argentiny, kde budete moci obdivovat barevné hory El Hornocal a město Salvado de Jujuy. Ze Salty pojedeme na výlet turistickým vláčkem až do nebes – La tren alas nubes. Výlet překrásnou krajinou na pomezí Argentiny-Chile-Bolivie končí na viaduktu La Polvorilla ve výšce 4220 metrů nad mořem.

Argentina-Iguazu_01_small

5. Nejkrásnější vodopády světa – Iguazú

Objevte nejkrásnější vodopády Iguazú. Jeden den věnujte na prohlídku vodopádů z Argentinské strany s návštěvou ďáblova chřtánu na člunu a druhý den z Brazilské spojené s návštěvou ptačí rezervace, kde budete obklopeni mnoha papušky Ara, tukany, kolibříky a uvidíte i vzácné orly Harpyje. Milovníci raftingu mohou sjet řeku Saltos de Moconá.


Kdy navštívit Argentinu?

Nejlepší čas na návštěvu Argentiny je na jaře od října do poloviny prosince a na podzim od dubna do poloviny června. Na jaře kvetou stromy jacaranda a v Buenos Aires je příjemně teplo. Na podzim je méně turistů, teploty klesají, ale je stále příjemně a argentinská Patagonie je nádhernou ukázkou podzimních barev.

Když přemýšlíme o argentinském počasí, je třeba mít na paměti, že Argentina a zbytek léta na jižní polokouli je od prosince do března, se zimou od června do srpna. V závislosti na požadovaných regionech bude roční období ovlivňovat dostupnost ubytování, kulturních akcí a aktivit. Například od dubna do konce září je v Patagonii zima a některé aktivity v těchto měsících nefungují.

Počasí v Argentině se velmi liší podle regionů a různé oblasti jsou nejlepší v různých měsících. Nejlepší doba k návštěvě Salty je například během podzimních a zimních měsíců od dubna do září, zatímco nejlepší doba pro návštěvu Mendozy a Patagonie je zase jiná. To znamená, že bez ohledu na to, kdy chcete cestovat do Argentiny, vždy je vhodná doba na návštěvu někde v zemi.

 


 

Chcete s námi navštívit Argentinu a pokochat se její krásou?
Vyberte si z našich aktuálních poznávacích zájezdů do Jižní Ameriky.

Naše poznávací zájezdy do Argentiny jsou vytvořeny zkušenými odborníky na cestování a obsahují tradiční turistické cíle, ale i skryté cestovatelské drahokamy. Každý náš poznávací zájezd do Argentiny je přizpůsoben tak, aby odpovídal vašemu cestovnímu stylu, věku a turistickým preferencím.