Při výletech po hornaté Bolívii najdete jedinečné přírodní krajiny, národní památky a malebná koloniální města. Užijte si prohlídku solných plání Salar de Uyuni, hřbitov vlaků, nádherné laguny zelená Verde, červená Colorado nebo Caňapa s plaměňáky, spektakulární město La Paz které leží v nadmořské výšce 4.000 m, Sucre a Potosi. Na kole můžete sjet silnici smrti. Díky podobným kulturním kořenům a krajinám se navíc mohou cestující ponořit hlouběji do historie Inků na turné po Bolívii a Peru. Prohlídky mohou také snadno kombinovat obě země s plavbou přes legendární jezero Titicaca, kde můžete navštívit indiány kmene Urus, kteří žijí na plovoucích rákosových ostorvech  – je to jedinečný vzrušující doplněk každé cesty Bolívií. Bolívie a Chile jsou oblíbené těmi kteří obdivují velké přírodní kontrasty.


Cestování po Bolivii?

Bolívie je jednou s posledních zemí nedotčenou masovou turistikou nejen v Jižní Americe, ale i ve světě. Díky vysokohorské krajině se budete cítit jako v jiném světě. Ne nadarmo se Bolivii přezdívá Tibet jižní Ameriky.

1. Salar de Uyuni

Nejznámější bolívijskou přírodní památkou je Salar de Uyuni (solné pláně Uyuni). Salar de Uyuni, který se nachází v oblasti Altiplano, je největší solnou plání na světě o rozloze 6.520 čtverečních kilometrů. Návštěvníci se mohou dívat na kilometry daleko přes solné pláně, které se zdají, že nemají konce a večer můžete sledovat, jak hvězdami posetá obloha mění zemi na modré odstíny. Během období sucha si turisté mohou Uyuni užít slunečných, teplých a suchých dnů. V období dešťů si cestující mohou Uyuni užít také pro zrcadlový odraz oblohy. Návštěva kaktusového ostrova Ísla Inca Huasí je takřka povinnost. 

2. Legendární jezero Titicaca

Rozkročené mezi Peru a Bolívií, je nejvyšší splavné jezero na světě, které se nachází v pohoří And v nadmořské výšce 3.800 metrů. Jezero Titicaca, které je důležitou součástí říše Inků a zůstává důležitým místem pro domorodé kmeny. Dnes jsi můžete vychutnat okružním plavby lodí spojené s návštěvou původních obyvatel – indiánů kmene Urus, kteří žijí na plovoucích rákosových ostrovech. Návštěvníci mohou pozorovat pozoruhodné přírodní krásy i každodenní život jejích obyvatel.

3. Prozkoumejte historická města Bolívie

Pro ty, kteří chtějí skutečně autentický zážitek, neexistuje nic jedinečného než Bolívie. Země si uchovala své tradice a kulturu od španělské okupace v 16. století. Cestující po ulicích měst jako Oruro, Sucre a Potosi potkají místní ženy oblečené v tradičním oděvu známém jako „cholas“. Mohou také ochutnat čerstvé produkty na městských trzích, které nahrazují obchody s potravinami v řetězcích, a historické katedrály, kde místní praktikují svou víru. Unikátní La Paz vás dostane. Je to jedno ze dvou hlavních měst Bolívie, Téměř 3 miliony lidí žije v nadmořské výšce téměř 4.000 metrů a to jej činí nejvýše položené hlavní město na světě.

 4. Objevte bolivijskou amazonii

Amazonský prales zahrnuje devět zemí v Jižní Americe, včetně Bolívie. V povodí horní Amazonky v Bolívii najdete tropický národní park Madidi. Madidi je jednou z největších chráněných oblastí na světě. Existuje zde široká škála divokých rostlinných a živočišných druhů, ve skutečnosti tisíce druhů nazývají Madidi domovem. Jaguáři, oceloti, vydry říční, kapybary, aligátoři a pták skalní a obrovké množství ptactva mnoha druhů. Projděte se po řece Beni nebo zůstaňte ve vzdálené chatě a prozkoumejte bolivijskou Amazonku.


Kdy navštívit Bolívii?

Nejlepší čas na návštěvu Bolívie je období sucha, od května do října, zejména pokud máte zájem o pěší turistiku, trekking, horolezectví nebo jiné outdoorové aktivity. V období sucha jsou dny obvykle kratší, ale když je venku slunce, jasně září a stezky se snadno orientují.

Počasí Bolívie se liší podle regionu. Bolívijské počasí ovlivňují tři hlavní regiony: Altiplano (vysočina) na západě, centrální vysočina v jiho-centrální oblasti hned za Andami a tropické nížiny na východě, včetně Amazonské pánve.

Podívejte se na našich šest nejlepších Bolívijských prohlídek, kde najdete inspiraci a nápady pro výlety do Bolívie. Ať už hledáte prohlídku solných pláží Uyuni, výlet na Amazonku, prozkoumáte koloniální těžební město Potosi nebo navštívíte dvě hlavní města – La Paz a Sucre, můžeme pro vás po jakoukoli roční dobu zajistit výlet do Bolívie.


 

Chcete s námi navštívit Bolívii a pokochat se její krásou?
Vyberte si z našich aktuálních poznávacích zájezdů do Jižní Ameriky.

Naše poznávací zájezdy do Bolívie jsou vytvořeny zkušenými odborníky na cestování a obsahují tradiční turistické cíle, ale i skryté cestovatelské drahokamy. Každý náš poznávací zájezd do Bolívie je přizpůsoben tak, aby odpovídal vašemu cestovnímu stylu, věku a turistickým preferencím.