Cestovní možnosti v Brazílii jsou obrovské, táhnoucí se od amazonského deštného pralesa po vodopády Iguazu, s rozmanitými zajímavostmi, jako je Rio de Janeiro, africký vliv Salvadoru, mokřady Pantanal, města na těžbu koloniálního zlata a ráj pro náruživé potápěče – ostrov Fernanda de Noronha. Naprosto unikátní národní park Lencoise Maranheses, jaký jinde na světě není! Zážitky, jako je plavba po Amazonce, karneval v Riu nebo oslava Nového roku dodávají každému brazilské dobrodružství exotické vzrušení. Ideální je pak kombinace Brazílii s Argentinou či jinou hraničící jihoamerickou zemí.


Cestování po Brazílii?

Brazílie je největší zemí v Jižní Americe a pátou na světě. Od velkých metropolí po kilometry řek a deštných pralesů má každé místo něco jedinečného. Bez ohledu na region, který navštěvujete, v Brazílii existuje spousta míst, které stojí za návštěvu. Všichni cestující jsou nadšeni, když si užívají pláží s bílým pískem slavnou Copa Cabana, Leblon nebo Ipanema. Salvador de Bahia bývalé hlavní město Brazilie s dosud patrným vlivem černé Afriky. Národní park Chapada Diamantina, nejkrásnější vodopády světa Iguazú, písečné duny s lagunami v paku Lencoise Maranheses, to je jen zlomek toho, co může Brazilie nabídnout. S klidnými plážemi, pozoruhodnou flórou a faunou a bohatou kulturou, nabízí aktivity ideální pro všechny typy cestujících.

1. Vydejte se na prohlídku města Rio de Janeiro

Díky přátelským místním obyvatelům a mnoha festivalům, jako je karneval, není zábava nikdy příliš daleko ve městech, jako je Rio de Janeiro. Strávíte své dny porozuměním kultuře carioca – místní obyvatelé Rio de Janeira – pít čerstvou vodu z kokosových ořechů, navštívit památky jako socha Krista Vykupitele a užívat si výhled na západ slunce na hoře Pao de Acucar – cukrová homole odkud je krásný výhled na Rio. Nezapomeňte na návštěvu Muzea zítřka – velmi futuristického a neobvyklého muzea zaměřeného na udržitelnost a ekologii od světoznámého architekta Santiaga Calatravy. Fanoušci pouličního umění by měli navštívit Lapa a Santa Teresa, kde lze najít působivé graffiti a samozřejmě dlaždičkové Selaronovy schody. Alespoň jednou za život zažít karneval v Riu, to je pro opravdového cestovatele téměř povinnost.

2. Karneval v Riu

Pokud jste již prozkoumali Rio de Janeiro, neměli byste si nechat ujít karneval, který je jednou z největších party na světě. Každý rok před půstem přicházejí miliony lidí do Ria de Janeira kvůli barevné a živé podívané, která tvoří karneval. Sledujte taneční kreace tanečníků a tanečnic těch nejlepších škol Samby v zemi v neuvěřitelně barevných kostýmech v nekonečném průvodu, poslouchejte tradiční hudbu a bavte se a staňte se jeho součástí.

3. Opalujte se na plážích Copacabana a Ipanema

Přidejte se ke směsi místních obyvatel a turistů na dvou nejznámějších plážích v Riu a trochu se opalujte! Odpočiňte si s caipirinhou a zaujměte nádherné prostředí. Pláže v Riu jsou plné aktivit včetně fotbalu, volejbalu a surfování. Počkejte si na západ slunce nad pláží Ipanema a kochejte se sluncem, které klesá za dvojitými vrcholy Dois Irmãos.

4. Nejkrásnější vodopády světa – Iguazú

Objevte nejkrásnější vodopády Iguazú. Jeden den věnujte na prohlídku vodopádů z Argentinské strany s návštěvou ďáblova chřtánu na člunu a druhý den z Brazilské spojené s návštěvou ptačí rezervace, kde budete obklopeni mnoha papoušky Ara, tukany, kolibříky a s trochou štěstí uvidíte i vzácné orly Harpyje pralesní. Milovníci raftingu mohou sjet řeku Saltos de Moconá.

5. Procházejte písečné duny v národním parku Lençóis Maranhenses

Jedna z méně známých brazilských atrakcí, Lençóis Maranhenses je ve skutečnosti vrcholem cesty pro cestovatele – skrytý drahokam, kteří ji zahrnou do svého turné po Brazílii. Na drsné části pobřeží v severní Brazílii se táhnou zvlněné písečné duny a vytvářejí scénu z jiného světa. Správně načasujte (nejlépe od června do září) a uprostřed dun budou křišťálově čisté sladkovodní laguny. Nejlepší způsob, jak navštívit, je prohlídka jeepem 4 × 4. Na toto místo již nikdy nezapomenete.

6. Salvador de Bahía s návštěvou NP Chapada Diamantina

Navštivte s námi Salvador de Bahia – bývalé hlavní město Brazilie, kde je dodnes patný vliv černé Afriky. Užijte si nádherné pláže jako je Praia de Flamengo, které jsou omývané neuvěřitelně teplým oceánem. Ochutnejte místní lahůdku Moqueca a Acaí bowl. Vydejte se s námi do parku Chapada Diamantina, kde najdete nádherná místa, jako vodopády Cachoeira de Mosquito, jezírka nebo jeskyni s naprosto průzračnou vodou Poco Azul.

7. Pozorujte faunu na Pantanalských mokřadech

Pantanal je nepochybně nejlepším cílem pro pozorování divočiny v Brazílii. Ubytujte se v pohodlné chatě a podnikněte výlety za kapybarou, papoušky Ara, mravenečníky, tapíry a mnohem více! S trochou štěstí můžete dokonce spatřit jaguáry a jiné divoké šelmy. 4 × 4 výlety, procházky, jízda na koni a kanoistika jsou hlavními druhy aktivit. Doporučujeme pobyt na tři nebo čtyři noci v Pantanalu, abyste  vstřebali atmosféru regionu a jeho bohatého života zvířat. Pantanal je obrovská mokřadní oblast a  kontrastuje s Amazonkou.

 


Kdy navštívit Brazílii?

Nejlepší čas na poznávací zájezd do Brazílie je během sezóny, od září do listopadu. Během této doby jsou teploty nižší a turistů je méně. Brazílie je však obrovská země a její počasí se liší v závislosti na regionu, který navštěvujete. Od října do dubna jsou na plážích v jižní Brazílii vysoké teploty. Zatímco v brazilské Amazonii jsou teploty vysoké po celý rok.

Počasí v Brazílii se vzhledem k velikosti země hodně liší. Na jihu Brazílie je sezónnější rozdíl teplot, než na severu a v Amazonii. Pláže jižní Brazílie mají krásné počasí zhruba od října do dubna, mimo tyto měsíce mohou být chladnější. Naproti tomu severní pobřeží Brazílie má celoročně vysoké teploty a vždy je dostatečně teplé na dovolenou na pláži v Brazílii. Také v Amazonii jsou teploty vždy vysoké. Ačkoli srážky se od měsíce k měsíci trochu liší, nejlepší čas na návštěvu Amazonky v Brazílii závisí spíše na sezóně a na tom, zda se vydáte na plavbu Amazonkou nebo zůstanete v chatě v deštném pralese. Nejlepší čas na návštěvu Pantanalu je přibližně od dubna do října, kdy je zde chladnější a suché období roku.

Bez ohledu na roční období, Brazílie vždy stojí za návštěvu. S prohlídkami deštných pralesů, výlety po divočině Pantanal nebo prohlídkami měst.


 

Chcete s námi navštívit Brazílii a pokochat se její krásou?
Vyberte si z našich aktuálních poznávacích zájezdů do Jižní Ameriky.

Naše poznávací zájezdy do Brazílie jsou vytvořeny zkušenými odborníky na cestování a obsahují tradiční turistické cíle, ale i skryté cestovatelské drahokamy. Každý náš poznávací zájezd do Brazílie je přizpůsoben tak, aby odpovídal vašemu cestovnímu stylu, věku a turistickým preferencím.