Prozkoumejte úžasně rozmanitou zemi od pouště Atacama na severu po národní park Torres del Paine v Patagonii a plavby po ledovcích. Prosperující Santiago de Chile je jen hodinu cesty od světových chilských vinařství, lyžování a golfu. Perfektní dovolená v Chile nebo líbánky začínají v Lake District, obklopené ledovcovými jezery a sopkami, nebo chilská dobrodružná túra po Andách. Nebo s námi prozkoumejte starověké polynéské kultury se slavnými  sochami MOAI během prohlídky Velikonočního ostrova. Pro ultimativní zážitek kombinujeme Chile a Argentinu nebo Chile a Bolívii a přidejte solné pláně Uyuni, gejzíry Tatio, nadherné laguny s plameňáky na cestě z Chile do Bolívie nebo vyzkoušejte sjezd na kole silnici smrti. 


Cestování po Chile

Chile nabízí neuvěřitelně rozmanitou krajinu, které návštěvníkům umožňují celou řadu cestovatelských objevů. Projděte se po nejsušší poušti Atacama, kde je nejlepší místo na zeměkouli k pozorování hvězd, navštivte přístav Vaparíso, opalujte se na ostrově Chiloe, projděte se po jezerní oblasti, popíjejte chilské víno na venkově, prohlédněte si hlavní město Santiago nebo se vydejte na pěší výlet do Patagonie, kde můžete pozorovat tučňáky, nebo se nechte uchvátit nejkrásnějším parkem světa – Torres del Paine. Vaše cestovní zájmy lze snadno uspokojit našimi poznávacími zájezdy. Níže se můžete seznámit s oblíbenými turistickými destinacemi v Chile!

1. Prozkoumejte rozmanitou krajinu Chile

Jedinečná geografie Chile, která se rozprostírá na 6.500 km, poskytuje krajiny, které jsou mimo tento svět. Od nejsušší pouště na světě, pouště Atacama, přes křišťálově čistá jezera chilské jezerní oblasti až po tyčící se hory v Torres del Paine, naleznete po celém Chile mnohé přírodní krásy. Mezi turisty jsou oblíbené různé panoramata. Stezky jsou dobře udržované a velké množství horských středisek a jedinečných přírodních chat je umístěno v hlavních turistických cílech.

2. Ohutnejte znamenitá vína na venkově v Chile

Jako devátý největší pěstitel vína na světě je nutností ochutnat některá z nejvíce lákavých chilských vín. Díky izolaci země mezi pohořím And a Tichým oceánem má Chile jednu z nejkvalitnějších půd na světě pro pěstování vína, bez běžných bakterií vyskytujících se jinde na světě. Chilská vína jsou jedny z nejčistších a nejvyhledávanějších na světě. Nezapomeňte se zastavit v některé z nejoblíbenějších vinařských oblastí v zemi, jako je Casablanca, údolí Elqui a provincie Maipo, kde najdete úžasnou krajinu a samozřejmě dobré víno.

3. Užijte si Santiago, hlavní město země

Hlavní město – Santiago de Chile, je dalším oblíbeným cílem všech turistů. Stabilní chilská ekonomika a demokratická vláda přeměnily město na moderní metropoli s téměř sedmi miliony obyvatel. Užijte si výškové budovy finanční čtvrti Los Condes, včetně nejvyšší budovy Jižní Ameriky – Costanera Center. Nebo prozkoumejte zajímavou historii země na náměstí Plaza de Armas.  Santiago je rovněž oblíbené mezi turisty díky své výtečné gastronomii.

4. Vydejte se na průzkumnou plavbu chilskou Patagonií

Na nejjižnějším cípu Jižní Ameriky a sdíleném Argentinou a Chile je Patagonie. Na itineráři každého cestovatele by měla být plavba po kanálech a přívodech chilské Patagonie, plná krásných sopek, vrcholků hor, fjordů a ledovců. Užijte si působivé přírodní scenérie zblízka a nepřerušovaně a využijte těchto dobrodružných plaveb.

5. Užijte si krásu na pobřeží Tichého oceánu

S více než 6.500 km pobřeží v Chile je co obdivovat a je to fantastický výlet. Od důležitých přístavních měst, jako je Valparaiso, až po malebná, jedinečná místa, jako ostrov Chiloe, je výlet podél pobřeží relaxačním a příjemným zážitkem. Například maják La Serena s nádhernou procházkou po pláži rozhodně stojí za vidění.


Kdy navštívit Chile?

Nejlepší čas na návštěvu Chile je od prosince do února, kdy je Chile v letní sezóně na jižní polokouli. Pobřežní oblasti země, jako jsou Valparaiso a Vina del Mar, mají plné ruce práce s místními dovolenkovými Chilany a mezinárodními turisty. Je také skvělý čas navštívit národní park Torres del Paine, protože chilská Patagonie se může pochlubit vyššími teplotami a skvělými turistickými stezkami.

Počasí Chile je velmi rozmanité, protože země se rozprostírá 4 270 km od severu k jihu. I když je letní sezóna skvělá doba k návštěvě, existuje celá řada oblastí, které jsou přístupné po celý rok. Například dech beroucí poušť Atacama, nejsušší poušť na světě nebo kuriózní ostrov Chiloe s malebnými barevnými domky.

Takže z pouště Atacama v severním cípu Chile až do Patagonie na dalekém jihu si můžete užít naše výlety za nápady a inspirací.


 

Chcete s námi navštívit Chile a pokochat se jeho krásou?
Vyberte si z našich aktuálních poznávacích zájezdů do Jižní Ameriky.

Naše poznávací zájezdy do Chile jsou vytvořeny zkušenými odborníky na cestování a obsahují tradiční turistické cíle, ale i skryté cestovatelské drahokamy. Každý náš poznávací zájezd do Chile je přizpůsoben tak, aby odpovídal vašemu cestovnímu stylu, věku a turistickým preferencím.