Ekvádor je země s unikátní krajinou, včetně historických měst Guyaquil, Cuenca a hlavního města Quito, úchvatných sopečných hor Chimborazo, Cotopaxi a Baños či dobrodružství v pralesích Amazonie s velmi pestrou faunou a flórou. Samozřejmě nelze vynechat ani jeden z posledních, dlouho izolovaných rájů na Zemi s neuvěřitelně bohatou  biodiverzitou a mnoha endemity – ostrovy Galapágy. 


Cestování po Ekvádoru

Největší město Ekvádoru Guyaquil, překrásné hlavní město Quito, historické město Cuenca, zapsané na seznamu UNESCO a užívejte pestrost města Baňos, které je vstupní bránou do Ekvádorské Amazonie nebo se nechte pohltit krásou biologicky rozmanitých ostrovů Galapágy, které inspirovaly Charlese Darwina k sepsání své evoluční teorie o vzniku druhů. Naše prohlídky Ekvádoru zahrnují rozmanité ekosystémy, malebné jízdy vlakem, svěží deštný prales, pacifické pobřeží a památky UNESCO. Ať už vás zajímá ekvádorská kuchyně, treky na horách v nebo plavba po Galapágách. Ekvádor je jako stvořený pro aktivní dovolenou nebo líbánky. Pokud se chcete vydat na dobrodružství pro více zemí, zvažte výlety po Ekvádoru a Kolumbii.

1. Pozorování endemické fauny na Galapágách

Nejpozoruhodnější jsou zcela jistě ekvádorské Galapágy. Vezmeme vás z Ekvádoru na Galapágy, do neuvěřitelně zachované přírodní oblasti, která je jedním z posledních rájů na planetě Zemi. Vzhledem k obecnému nedostatku predátorů je divoká zvěř na ostrovech Galapágy hojná a nebojí se lidí a často se k nim i zvědavě přibližuje. Jako ukázka pro vědce a inspirace pro Darwinovu evoluční teorii je vzácná flóra a fauna této oblasti ohromující. Právě zde mohou a měli by cestující zažít nedotčenou divočinu v jejím přirozeném prostředí.

2. Prohlídka historické Cuency, sopky Chimborazo, Cotopaxi a Baños

Zde platí, že cesta je cíl. Z největšího města Ekvádoru Guyaquil, kde si projdeme promenádu Malecón 2000, vyrazíme na sever. Již cesta klikatící se krásnými horami stojí za to. Prohlédnete si město Cuenca, které je zapsané na seznamu UNESCO. Nádhernou horskou krajinou přijedeme do městečka Alausí a svezete se výletním vláčkem. Na konečné stanici vás bude čekat příjemné překvapení. Prohlédnete si město Riobamba a autem se dostaneme do téměř 5.000 m. nad mořem na nejvyšší horu Ekvádoru – Chimborazo. Tento vyhaslý stratovulkán se tyčí do výše 6.263 m.n.m. Poté skončíme ve městečku Baños, které je vstupní branou do Amazonie. Zde naleznete nepřeberné možnosti aktivit-treky, procházky k vodopádům, rafting, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Dále projedeme okolo zatopené kaldery sopky Quilotoa a stratovulkánu Cotopaxi (5.897 m.n.m.)  

3. Pamětihodnosti v Quitu 

Historické centrum Quita sahá až do 17. století. Slavné jádro města, které bylo v roce 1978 prohlášeno za místo světového dědictví UNESCO, láká návštěvníky z celého světa pro svou působivě zachovanou koloniální architekturu. Od butiků po velkolepé katedrály, jako je Basílica del Voto Nacional, se návštěvníci dostanou zpět v čase scénami, které je obklopují. Ujistěte se, že podniknete pěší prohlídku různých památek a muzeí v tomto malebném centru města. Jeďte se podívat na Mitad del Mundo – střed světa.  Mimochodem Ecuador je odvozen od Equator, tedy od rovníku.

4. Objevte ekvádorskou Amazonii

Amazonský prales zahrnuje devět zemí v Jižní Americe, včetně Ekvádoru. Vzhledem k tomu, že přibližně 80% ekvádorské půdy leží v amazonském deštném pralese, je pro turisty velmi populární prozkoumat flóru a faunu v regionu. Ekvádorská Amazonka navíc zahrnuje národní park Yasuni, který je jednou z nejvíce biologicky rozmanitých oblastí na planetě. Cestující, kteří chtějí vidět neuvěřitelně vzácné druhy pocházející z Jižní Ameriky, budou ohromeni prohlídkou národního parku Yasuni.


Kdy navštívit Ekvádor?

Nejlepší čas na návštěvu Ekvádoru je v květnu nebo červnu, kdy se blíží období dešťů, takže cestující mají příjemné klima pro poznávání. Ekvádor získal své jméno podle své odlišné zeměpisné polohy podél rovníkové linie. Vzhledem k tomu, že rovník prochází zemí, existuje jen velmi málo variací počasí, což z něj činí ideální cíl k návštěvě po celý rok. Na základě preferencí cestujícího může být lepší cestovat v určitých obdobích roku než ostatní, zejména pokud jde o to, zda by cestující chtěl prozkoumat pobřeží nebo vnitrozemská území této exotické země.

Ekvádorské počasí se velmi liší podle regionů, od horkého a vlhkého v povodí Amazonky na východě, po chladné a ostré v Andách a zpět dolů, aby se znovu zahřál na tichomořském pobřeží. Ostrovy Galapágy mají období dešťů a období sucha, přičemž období sucha je na Galapágách chladnějším obdobím.


 

Chcete s námi navštívit Ekvádor a pokochat se jeho krásou?
Vyberte si z našich aktuálních poznávacích zájezdů do Jižní Ameriky.

Naše poznávací zájezdy do Ekvádoru jsou vytvořeny zkušenými odborníky na cestování a obsahují tradiční turistické cíle, ale i skryté cestovatelské drahokamy. Každý náš poznávací zájezd do Ekvádoru je přizpůsoben tak, aby odpovídal vašemu cestovnímu stylu, věku a turistickým preferencím.