POZNÁVACÍ ZÁJEZD ARGENTINA & URUGUAY & PARAGUAY

Momentálně nedostupné z důvodu COVID 19

Salta – Tren alas nubes – Salvador de Jujuy-Hornocal – Iguazú – Ciudad del Este (Paraguay) – Saltos de Moconá – Colonia del Sacramento – Montevideo (Uruguay) – Buenos Aires


ITINERÁŘ ZÁJEZDU

Den 1. ODLET DO BUENOS AIRES
Sraz na letišti v Praze s průvodcem a odlet do Buenos Aires.

Den 2. BUENOS AIRES & SALTA
Přelet z Buenos Aires na sever Argentiny do města Salta, prohlídka města.

Den 3. SALTA & TREN A LAS NUBES
Transfer panoramatickou krajinou do San Antonio de Los Cobres na výlet vlakem Tren a las Nubes který šplhá do výšky 4.220 metrů nad mořem a je zakončen na viaduktu La Polvorilla a návrat zpět Salty.

Den 4. SERRANIA DE HORNOCAL
Pojedeme na celodenní výlet do sedmibarevných hor Serrania de Hornocal. Cestou navštívíme města Salvador de Jujuy, Pumamarca a Humahuaca. Návrat do Salty v odpoledních hodinách.

Den 5. SALTA & IGUAZÚ
Odlet ze Salty přes Buenos Aires do Iguazú.

Den 6. IGUAZÚ
Návštěva NP Iguazú – vodopády, které jsou považovány za nejkrásnější na světě. V tento den uvidíme vodopády z Argentinské strany včetně návštěvy „ďáblova chřtánu“.

Den 7. IGUAZÚ
Návštěva NP Iguazú. V tento den uvidíme vodopády z Brazilské strany včetně návštěvy ptačí rezervace, kde například uvidíte vzácné orly Harpyje pralesní nebo několik druhů kolibříků anebo si můžete vyfotografovat zblízka papoušky Ara.

Den 8. PARAGUAY & ITAIPŮ
Celodenní výlet do Paraguay – navštívíme jednu z největších hydroelektráren Itaipú a druhého největšího města Paraguay – Ciudad del Este.

Den 9. SALTOS DE MOCONÁ
Saltos de Moconá je geologický zlom, kde se setkávají řeky Yabotí, Pepirí Guazii, Uruguay, Serapio a Calixto. Jedná se o 4,5 km dlouhý kaňon s paralelními vodopády. Prohlídka vodopádů z lodi závisí na výši hladiny vody. Večer návrat do Iguazú.

Den 10. COLONIA DEL SACRAMENTO & MONTEVIDEO
Transfer do přístavu v Buenos Aires. Plavba lodí do uruguayského Colonia del Sacramento. Prohlídka města, které se pyšní zápisem v listině UNESCO díky své překrásné historické čtvrti, kterou si prohlédnete. Ve městě je množství dlážděných ulic, starobylých náměstí, luceren, automobilových veteránů atd. Uruguayci jsou na toto město velmi hrdí. Přejezd do Montevidea, ubytování a nocleh.

Den 11. MONTEVIDEO
Prohlídka hlavního města Uruguaye. Staré centrum je plné koloniálních budov, půvabných zákoutí, útulných kaváren a restaurací, které se snoubí s moderní architekturou bank, uměleckých galerií a správních úřadů. Noční život se odehrává v mnoha klubech a mnohdy končí až za svítání. Kromě jiného uvidíte Palacio Legislativo, Světové obchodní centrum tvořeno ze tří věží, divadlo Solís, které je nejstarším uruguayským divadlem z roku 1856. Dále projdete přes Plaza de Indipendencia, zastavíte se u Palacio Salvo původně sloužící jako hotel. Ve městě je také několik nádherných parků, které tvoří oázu klidu v jinak rušné metropoli. U parku Batll je trojboký žulový obelisk vysoký 40 metrů. Na každé jeho straně je bronzová socha, kdy jedna představuje „zákon“, další „svobodu“ a poslední „moc“. Metropoliltní katedrála byla vysvěcena v roce 1804, původně zde stával menší cihlový kostel. Nocleh v Montevideu.

Den 12. MONTEVIDEO & BUENOS AIRES
V ranních hodinách odjezd z Montevidea nejznámějšího letoviska jižní Ameriky-Punta del Este. Tomuto místu se přezdívá Monaco jižní Ameriky. Casa Puebla. Po vykoupání v Atlantiku se vrátíme zpět do hlavního města Argentiny, Buenos Aires – večerní prohlídka města a nocleh.

Den 13. BUENOS AIRES
Strávíme den prohlídkou krásného Buenos Aires, kterému se přezdívá Paříž jižní Ameriky. Noblesní a moderní čtvrť Puerto Madero s fregatou a mostem Puente de la Mujer od hvězdného architekta Santiaga Calatravy, prezidentský palác Casa Rosada, Plaza del Mayo s metropolitní katedrálou, hřbitov Recoleta, italská barevná čtvrť La Boca se slavným fotbalovým klubem odkud vzešel Diego Maradona, ulice Florida pouze pro pěší se spoustou obchodů.

Den 14. BUENOS AIRES
Prohlídka krásného Buenos Aires, velkolepé divadlo Colón, které s Metropolitní operou v NYC a La Scalou v Miláně patří mezi 3 nejvýznamnější operní domy světa, La avenida del 9.Julio – nejširší ulice světa, která se pyšní 70 m. vysokým bílým obeliskem, Palermo noblesní čtvrť plná parků a krásné architektury, nádherná budova kongresu-Plaza del Congreso, ulice Defensa v čtvrti San Telmo, kde najdeme vyhlášené nedělní trhy. Avenida del Libertador.

Den 15. UKONČENÍ PROGRAMU a odlet z Buenos Aires do Prahy


Máte zájem o tento poznávací zájezd do Argentiny, Uruguaye a Paraguaye?

Argentina Buenos Aires