POZNÁVACÍ ZÁJEZD ARGENTINA & URUGUAY

Momentálně nedostupné z důvodu COVID 19

Puerto Madryn – Valdes peninsula (velryby) – Esquel-Futalenfu (rafting) – San Carlos de Bariloche – Villa La Angostura- Cerro Tronador- San Martin de los Andes – rafting. Colonia del Sacramento – Montevideo (Uruguay) – Buenos Aires


ITINERÁŘ ZÁJEZDU

Den 1. BUENOS AIRES
Sraz na letišti v Praze s průvodcem a odlet do Buenos Aires.

Den 2. BUENOS AIRES & PUERTO MADRYN
Přelet z Buenos Aires na jih Argentiny do města Puerto Madryn- prohlídka města.

Den 3. VALDES a pozorování dravých Kosatek
Přejezd na Punta Norte na poloostrově Valdes – pozorování Kosatek dravých lovících mláďata tuleňů na břehu. Toto je jediné místo na světě, kde loví tímto způsobem.

Den 4. PENINSULA VALDES – pozorování kosatek a kolonie tučňáků
Pozorování Kosatek a kolií tučňáků. Návrat do Puerto Madryn v odpoledních hodinách.

Den 5. PUERTO MADRYN – ESQUEL
Odjezd z Puerto Madryn do městečka Esquel kde přenocujeme. Cestou uvidíme nádherné scenerie Los Antares.

Den 6. ESQUEL-SAN CARLOS DE BARILOCHE
Půldenní rafting. Odjezd z Esquel historickým vlakem La Trochita do El Maltén. Příjezd do San Carlos de Bariloche-vstupní brána do Patagonie v odpoledních hodinách. Prohlídka města a nocleh.

Den 7. VILLA LA ANGOSTURA & NAHUEL HUAPI
Přesun do městečka Villa La Angostura. Plavba po jezeře Nahuel Huapi a návštěva vodopádů Cascada Nivinco, návrat do Villa La Angostura.

Den 8. CERRO TRONADOR
Celodenní výlet do hor k Cerro Tronador. Návrat do Villa La Angostura.

Den 9. SAN MARTIN DE LOS ANDES & rafting
Celodenní výlet do městěčka San Martin de los Andes. Pro zájemce možnost ½ denního raftingu. V odpoledních hodinách návrat zpět do Villa La Angostura.

Den 10. BARILOCHE & BUENOS AIRES
Přejezd do Bariloche a odlet do Buenos Aires. Prohlídka města a nocleh.

Den 11. BUENOS AIRES & MONTEVIDEO
Odjezd z Buenos Aires do Uruguay. Cestou do hlavního města Montevideo navštívíme nejstarší město Uruguay Colonia del Sacramento, které je zapsané na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Odpoledne příjezd do hlavního města Montevideo, kde přenocujeme.

Den 12. MONTEVIDEO
Prohlídka hlavního města Uruguaye. Staré centrum je plné koloniálních budov, půvabných zákoutí, útulných kaváren a restaurací, které se snoubí s moderní architekturou bank, uměleckých galerií a správních úřadů. Noční život se odehrává v mnoha klubech a mnohdy končí až za svítání. Kromě jiného uvidíte Palacio Legislativo, Světové obchodní centrum tvořeno ze tří věží, divadlo Solís, které je nejstarším uruguayským divadlem z roku 1856. Dále projdete přes Plaza de Indipendencia, zastavíte se u Palacio Salvo původně sloužící jako hotel. Ve městě je také několik nádherných parků, které tvoří oázu klidu v jinak rušné metropoli. U parku Batll je trojboký žulový obelisk vysoký 40 metrů. Na každé jeho straně je bronzová socha, kdy jedna představuje „zákon“, další „svobodu“ a poslední „moc“. Metropoliltní katedrála byla vysvěcena v roce 1804, původně zde stával menší cihlový kostel. Nocleh v Montevideu.

Den 13. MONTEVIDEO & BUENOS AIRES
V ranních hodinách odjezd z Montevidea do nejznámějšího letoviska jižní Ameriky-Punta del Este. Tomuto místu se přezdívá Monaco jižní Ameriky. Casa Puebla. Po vykoupání v Atlantiku se vrátíme zpět do hlavního města Argentiny, Buenos Aires – večerní prohlídka města a nocleh.

Den 14. BUENOS AIRES
Strávíme den prohlídkou krásného Buenos Aires, kterému se přezdívá Paříž jižní Ameriky. Noblesní a moderní čtvrť Puerto Madero s fregatou a mostem Puente de la Mujer od hvězdného architekta Santiaga Calatravy, prezidentský palác Casa Rosada, Plaza del Mayo s metropolitní katedrálou, hřbitov Recoleta, italská barevná čtvrť La Boca se slavným fotbalovým klubem odkud vzešel Diego Maradona, ulice Florida pouze pro pěší se spoustou obchodů.

Den 15. BUENOS AIRES
Navštívíme velkolepé divadlo Colón, které s Metropolitní operou v NYC a La Scalou v Miláně patří mezi 3 nejvýznamější operní domy světa, La avenida del 9. Julio – nejširší ulice světa, která se pyšní 70m vysokým bílým obeliskem, Palermo noblesní čtvrť plná parků a krásné architektury, nádherná budova kongresu-Plaza del Congreso, ulice Defensa v čtvrti San Telmo, kde najdeme vyhlášené nedělní trhy.

Den 16. Ukončení programu a odlet z Buenos Aires do Prahy


Máte zájem o tento poznávací zájezd do Argentiny a Uruguaye?