POZNÁVACÍ ZÁJEZD DO CHILE & BOLÍVIE

Momentálně nedostupné z důvodu COVID 19

Santiago-Valparaiso – Atacama-El Tatio, Valle de la Luna – NP AVAROA-Laguna Verde, Laguna Colorada – Laguna Caňapa – Salar de Uyuni-Isla Inca Huasí – Cemetario de trenes – Potosí-Sucre-Oruro – La Paz – Silnice smrti (volitelný program)


ITINERÁŘ ZÁJEZDU

Den 1. ODLET DO SANTIAGO
Sraz na letišti v Praze
s průvodcem a odlet do Santiaga – hlavního města Chile.

Den 2. SANTIAGO
Začneme s prohlídkou krásného Santiaga de Chile. Navštívíme náměstí Plaza de Armas, metropolitní katedrálu, uvidíme prezidentský palác La Moneda. Lanovkou vyjedeme na San Cristobal Hill, který skýtá 360° pohledy na město. Projdeme se po ulici Bandera, která je proslavená streetartem, a chrámem Baha’í de Sudamerica. Den zakončíme pohledem na západ slunce na vrcholu nejvyšší budovy jižní Ameriky Sky Costanera.

Den 3. SANTIAGO
Dnes navštívíme Barrio Bellavista-centrum streetartu, La Chascona – dům chilského básníka Pabla Nerudy. Zvláštní architektura a živé barvy odrážejí individuální styl Nerudy. Prohlédneme si městskou tržnici a Národní muzeum a navštívíme nejkrásnější park ve městě Parque Forestal.

Den 4. SANTIAGO-VALPARAISO
Přejedeme ze Santiaga do Valparaísa na břehu Pacifiku. Začneme návštěvou Viña del Mar, pobřežního města provincie Valpararíso. Viña del Mar je jedním z nejmodernějších plážových rezortů a úžasným místem na strávení dovolené plné odpočinku a relaxace. Následně se přesuneme do Valparaísa, zvaného „perla Pacifiku“. Toto město je považováno za jednu z nejzajímavějších městských oblastí v Latinské Americe a je chráněné jako Světové dědictví UNESCO.

Den 5. VALPARAISO
Po snídani se projdeme úchvatným parkem Quinta Vergara, Av. San Martin či Av. Peru, zastavíme se na náměstí Sotomayor Square. Jednou ze zdejších 15 lanových drah – mezi místními známých spíše jako „výtahy“ – Ascensor El Peral nás vyveze na vrchol Cerro Alegre, k nádherné promenádě Paseo Yugoslavo.

Den 6. VALPARAISO-SANTIAGO-CALAMA
Budeme pokračovat v prohlídce Valparaísa. Odpoledne se přesuneme na letiště do Santiaga, odkud přeletíme krátkým letem na sever Chile do města Calama, kde přenocujeme.

Den 7. CALAMA-SAN PEDRO DE ATACAMA
Dnes se přesuneme do města San Pedro de Atacama, kde můžete obdivovat nádherné scenerie náhorní planiny Altiplano – skalní formace  Piedra Rojas. Uvidíme krásné laguny Miscanti, Caxa a Miñiques, které jsou ve výšce 4.200 n/m. Večer budeme pozorovat hvězdy na observatoři.

Den 8. SAN PEDRO DE ATACAMA
Dnešní den začneme tím, že pojedeme k nejvýše položeným gejzírům na světě a třetím největším na světě El Tatio. Uvidíme nádherné scenerie měsíčního údolí a duhového údolí. Večer přesun do hotelu v San Pedro.

Den 9. SAN PEDRO DE ATACAMA
Budeme prozkoumávat další nádherné laguny Cejar, Baltinache, Tebenquiche. Nocleh v San Pedro.

Den 10. SAN PEDRO DE ATACAMA-BOLIVIA
Dnes nás čeká přejezd do Bolivie, kde začneme prohlídkou dvou perel místní přírody. Laguna Verde  je slané jezero na jihozápadě bolívijské části náhorní plošiny Altiplano. Zvláštní zbarvení jezera je způsobeno vysokým obsahem minerálních látek jako jsou hořčík, uhličitan vápenatý, olovo a arsen. Barva se mění v závislosti na síle větru a jím způsobeným zvířením a promícháním sedimentů od světle tyrkysové po tmavě zelenou. Běžným jevem jsou zde ledově chladné větry, díky kterým může teplota vody klesnout až k -56 °C. Chemické složení vody ale způsobuje, že zůstává stále kapalná. Laguna Colorada je mělké, asi 60 km² velké solné jezero 4.278 n/m., v průměru má hloubku 0,5 m. Jezero vděčí za svůj název červeným sedimentům a koloniím červených řas, které zde žijí díky vysokým koncentracím solí. Na jezeře jsou boraxové ostrůvky, jejichž bílá barva ostře kontrastuje s červenou barvou vody. Na jezeře žijí početné kolonie plameňáků.

Den 11. SALAR DE UYUNI
Budeme pokračovat v naší cestě na vskutku unikátní místo-největší solnou pláň světaSalar de Uyuni. Cestou se zastavíme u další krásné laguny Caňapa.

Den 12. SALAR DE UYUNI-UYUNI
Další den v krásné solné poušti s návštěvou ostrova kaktusů ísla Huasí. Přesun do města Uyuni se zastávkou na hřbitově vlaků.

Den 13. UYUNI-POTOSÍ
Po snídani odjedeme do města Potosí, které se proslavilo těžbou stříbra a je zapsané na seznamu UNESCO. Bude následovat prohlídka města a nocleh.

Den 14. POTOSÍ-SUCRE
Po snídani vyrazíme do hlavního města Bolivie – Sucre. Tento architektonický klenot má nejzachovalejší španělskou architekturu v celé Americe. Navštívíme katedrálu, historické centrum, kostel sv. Lazara a klášter sv. Františka Xaverského. Nocleh ve městě.

Den 15. SUCRE-ORURO
Přesuneme se do města Oruro, které je proslavené svým karnevalem, který se koná v únoru. Prohlídka města, karnevalu a nocleh.

Den 16. ORURO-LA PAZ
Po snídani vyrazíme do uchvatného města La Paz. Prohlídka města. Nocleh v hotelu.

Den 17. LA PAZ-COROICO
Po snídani vyrazíme opět na prohlídku tohoto jedinečného města. Pro zájemce nabízíme volitelný náhradní program – skupinový sjezd silnice smrti na kole s doprovodným vozidlem. Tento zážitek navzdory názvu je zcela bezpečný a zcela vás okouzlí. Večer návrat do hotelu a nocleh.

Den 18. UKONČENÍ PROGRAMU a odlet z La Paz do Prahy.

Termíny zájezdu:

Rádi připravíme termín na míru Vašim potřebám a možnostem, jakmile se Chile znovu otevře turistům.

Délka zájezdu: 

17 dnů

Cena zájezdu:

Cena zájezdu je 58.000 Kč + letenka (20-22.000 Kč)

Cena zájezdu zahrnuje:
  • Ubytování v hotelu ve 3-4 * standardu se snídaní dle programu
  • Veškeré pozemní i letecké transfery dle programu
  • Veškeré vstupy do národních parků
  • Veškeré aktivity dle programu
  • Služby profesionálního česky hovořícího průvodce během zájezdu
Cena zájezdu nezahrnuje:
  • Letenku Praha-Santiago La Paz-Praha
  • Příplatek za jednolůžkový pokoj (cena na vyžádání v CK)
  • Cestovní pojištění
  • PCR testy před odletem z/do ČR
  • Spropitné místním průvodcůmpříplatek za jednolůžkový pokoj (cena na vyžádání v CK)

Máte zájem o tento poznávací zájezd do Bolívie a Chile?

 

Chile-atacama-02