POZNÁVACÍ ZÁJEZD DO EKVÁDORU

SPECIÁLNÍ COVIDOVÝ PROGRAM

Guayaquil – Cuenca – Alausí – Riobamba – Baños – Chimborazo – Cotopaxi – Quito


ITINERÁŘ ZÁJEZDU

Den 1. PRAHA-GUAYAQUIL (EKVÁDOR)
Po snídani se přesuneme na letiště a odletíme do největšího města Ekvádoru Guayaquil kde přenocujeme. Je to také jedno z nejstarších měst Ekvádoru, založeno bylo v roce 1538.

Den 2.  GUAYAQUIL
Po snídani vyrazíme na prohlídku tohoto zajímavého velkoměsta. Projdeme se po 2,5 km dlouhé promenádě Malecón 2000 podél řeky, kde můžeme obdivovat tyto věci které stojí za vidění:  V případě zájmu můžeme navštívit MAAC Museum Anthropologie a moderního umění,  La Perla – vyhlídkové kolo – s výškou 57 m je nejvyšší v jižní Americe, Malecón Garden – park s vodními nádržemi s KOI, krásná La Rotunda – připomínající nezávislost,  Torre de Roloj– ikonická věž s hodinami, která je osvětlená i v noci, Plaza Gastronomica Mercado del Rio – foodmarket nabízející místní i mezinárodní speciality, Palacio de Cristal – Skleněný pavilón od legendárního Gustava Eiffela, Mercado Artesana – trh s řemeslnými a rukodělnými výrobky typickými pro Ekvádor-ideální místo pro nákup suvenýrů.  Severní část promenády navazuje na nejkrásnější část Guaygil a tou je Las Peñas, která je přes 400 let stará. Barevná enkláva na svahu Cerro Santa Ana si uchovala půvab minulých dob. Malebné domy jsou posazené po úzkých uličkách,  444 schodů na dovede na vrchol kopce Santa Ana. Samotný výstup stojí za to a panormatický pohled na město je za odměnu. Na samém vrcholu budete moci obdivovat neznámější uličku Numa Pompilio Llona která reprezentuje dřevěnou koloniální architekturu a krásný maják El Faro. V dnešním nabitém dni nás čeká prohlídka centra města kde najdeme Municipal Palace– Architektonický skvost, Metropolitan Cathedral– katedrála postavená v letech 1924-1937, Iglesia San Francisco – krásný katolický kostel který reprezentuje koloniální architekturu Parque del Centenario – největší park ve městě

Den 3-5. GUAYAQUIL-MACHALILLA
Tři dny plné pohody a relaxace  u Tichého oceánu. Ubytujeme se v populárního letoviska Montañita. Uděláme si výlet do národního parku Machalilla (vzácný suchý tropický les, nádherné pláže). Výlet na ostrov Isla de la Plata. Lehká turistika, pozorování ptáků (např. terej modronohý), šnorchlování, želvy. Zájemci mohou místo aktivního programu zvolit i odpočinek na místních plážích s koktejly, v rytmech salsy a merengue.

Den.6  MONTAÑITA-CUENCA
Ráno vyrazíme na cestu a pojedeme krásnou horskou krajinou národního parku Cajas do města Cuenca, jehož historické centrum je zapsáno na seznam UNESCO.

Den 7. CUENCA-ALAUSÍ-RIOBAMBA
Dnes budeme pokračovat v naší cestě do města Alausí, kde nás čeká výlet historickým vlakem – Nariz del Diablo tren. Po návratu do Alausí vyrazíme do města Riobamba, kde přenocujeme.

Den 8. RIOBAMBA-CHIMBORAZO-BAÑOS DE AGUA SANTA
Po snídani vyrazíme na cestu do lázeňského města Baños. Cestou se zastavíme u úpatí největší hory Ekvádoru – Chimborazo. Jedná se o vyhaslý stratovulkán s výškou 6.263 m.n.m. Po příjezdu do Baños se ubytujeme a prohlédneme si město.

Den 9. BAÑOS DE AGUA SANTA
Po snídani si uděláme výlet k místním vodopádům a budeme odhalovat další krásy v okolí lázeňského letoviska přímo pod aktivní sopkou Tungurahua.

Den 10. BAÑOS DE AGUA SANTA-QUILITOA-COTOPAXI
Po snídani vyrazíme do k nejznámější hoře-dosud aktivní sopce Cotopaxi. Je to druhá nejvyšší hora Ekvádoru a dostaneme se do výšky přes 4.000 m.n.m. Cestou se zastavíme u zatopené kaldery sopky Quilitoa.

Den 11. COTOPAXI-QUITO
Ráno vyrazíme do hlavního město Quito. V samém centru města se nachází Náměstí nezávislosti, na kterém stojí např. Prezidentský palác, katedrála nebo Arcibiskupský palác. Nedaleko náměstí se nachází Klášter sv. Augustína, ve kterém je pohřbeno mnoho hrdinů padlých v bojích o ekvádorskou nezávislost a byla zde také podepsána deklarace nezávislosti. Divadlo Teatro Sucre bylo vystavěné v roce 1878. Kostel La Compañía de Jesús z roku 1605 je nejvíce vyzdobeným ekvádorským kostelem se zlato-zelenou kopulí. Náměstí svatého Františka se stejnojmenným kostelem a klášterem z roku 1534. Vedle této koloniální stavby, největší ve městě, se nachází také muzeum.

Den 12. QUITO-MITAD DEL MUNDO
Po snídani budeme pokračovat v prohlídce krásného Quita. V Quitu je bezpočet muzeí, divadel, kostelů, katedrál a památníků. Podíváme se na město z výšky – pahorek Panecillo, na jehož vrcholku stojí mohutná socha anděla nabízí panoramatické výhledy.   Poté se pojedeme podívat na památník Mitad del Mundo – místo, kde silnice Panamericana protíná rovník.

Den 13-15. QUITO-AMAZONIE
Po snídani vyrazíme do města Lago Agrio v Amazonii. Dále nás čeká čtyřdenní cesta do rezervace Cuyabeno. Bohatý program s místním  průvodcem. Pozorování fauny v pralese – V Cuyabeno žije přes 500 druhů ptáků včetně harpyje, 10 druhů opic, 3 druhy mravenečníků, 2 druhy lenochodů, tapíři, ale také jaguár, ve vodě delfíni a další ryby (piraña, arapaima velká) a další.

Den 16. LAGO AGRIO-QUITO
Návrat do Quita. Večerní prohlídka města, volný program.

Den 17. UKONČENÍ PROGRAMU a odlet  do Prahy.

Termíny zájezdu:

Nejbližší termín zájezdu je v květnu 2021, ale rádi připravíme termín na míru Vašim potřebám a možnostem.

Délka zájezdu: 

17 dnů

Cena zájezdu:

49.000 Kč + letenka (od 26.000 Kč)

Cena zájezdu zahrnuje:
  • Ubytování v hotelu ve dvoulůžkovém pokoji ve 3-4 * standardu se snídaní dle programu
  • Veškeré pozemní transfery dle programu
  • Veškeré vstupy do národních parků
  • Veškeré aktivity dle programu vyjma karnevalu
  • Služby profesionálního česky hovořícího průvodce během zájezdu
Cena zájezdu nezahrnuje:
  • Letenku Praha-Guyaquil Quito-Praha
  • Příplatek za jednolůžkový pokoj (cena na vyžádání v CK)
  • Cestovní pojištění
  • PCR testy před odletem z/do ČR
  • Spropitné místním průvodcům

Máte zájem o tento poznávací zájezd do Ekvádoru?